Храна

Българската кухня си струва да откриете и да опитате различни нейни гледки. Това е като перфектно пътуване. Опитайте веднъж, харесайте го и се върнете към него.

Българската кухня не е широко разпространена в Полша. У нас обаче има няколко ресторанта, в които можете да опитате някои истински български ястия. В книжарниците също можете да намерите интересни проучвания и готови рецепти от тази част на Европа. Тази кухня е вкусна и изключително разнообразна. Вкусове по правилото на масата в зависимост от сезона. Тук е различно през зимата, през пролетта, лятото или есента. Доминират различни зеленчуци, като на преден план са доматите. Българите използват големи количества чесън, лют пипер и други подправки, които придават на ястията пикантен вкус. Българската кухня със сигурност е отлична и за хора, които обичат лесно смилаеми ястия, богати на зеленчуци и коренно различни от повечето ястия, които познаваме. Поради факта, че страната е била повлияна от различни влияния (византийско, турско, гръцко, немско), може да се забележи превземането на много чужди ястия и да се адаптира към местния вкус.
 
Храната, която свързвате с България, е киселото мляко. Те дължат своя уникален вкус на уникалните бактерии Lactobacillus bulgaricus. Има много разновидности: овце, крави, смесени.
Основата на българското меню са т.нар czorba, gjuwecze и musaki. Czorby са ястия от старобългарската кухня. Гъсти, пикантни супи могат да се сервират топли и студени. Gjuwecze са месни ястия, приготвени от млади и тлъсти меса, така че при приготвяне на това ястие не се добавя мазнина. Мусаки са може би най-вкусните от тези ястия; вид трудоемка гювеч. Първо задушете зеленчуците в малко количество вода, след това ги нарежете на филийки и ги подредете в тава за печене, като между следващите слоеве сложете варен ориз. Цялото се покрива със зеленчуков запас и мазнина и се пече във фурната. След това трябва да разбиете яйцата с мляко и точно преди да приключите с печенето, изсипете мусаките върху тях, така че да се образува хрупкава коричка. Най-популярният начин за приготвяне на месо е месото на скара, което е скара, върху която се грижат почти всички видове месо.
 
Храненето тук има просоциално измерение. Много често обеди и вечери се консумират в по-широка група, отколкото в семейството. Поради това те могат да продължат наистина дълго. Говори се, че България обича да се храни добре. Той има средиземноморски темперамент, така че цени добра храна и не презира напитката винаги в доброто общество.
 
За закуска българите обикновено ядат сладко руло, с кисело мляко или сирене, маслини и нарязани нарязани. Често обаче той пие само черно кафе и хапе нещо.
 
На обяд обикновено ядете пикантни малки колбаси, наречени кебапчета със зеленчукова салата и филийка бял пухкав хляб (този вид хляб не се предлага в Полша, това е пшеничен и царевичен хляб).

Нарича се вечерното хранене, най-обилното една тенджера с гърне. Към месото се добавят различни зеленчуци и кои от тях зависят от сезона на годината. Най-често вечерята започва с прясна салата. Най-известното ястие безспорно е салатата Шопска.

Една от съставките му е сиренето "фета" (то няма нищо общо с познатото ни в магазините сирене "фета", наречено "бяла сирена" или просто "сирена", което на полски означава "сирене". Това демонстрира популярността на този вид сирене в българската кухня и присъства в много ястия, като Сапска Сапска, Баница, горната част на бюрата или Сирене за Tricky. Можете дори да кажете, че някои

Българите добавят сирена към почти всяко ястие, например туристите, които поръчват пържени картофи в България, може да се изненадат да ги получат поръсени с настърган сирен. За салата трябва да опитате чаша ракия, която е традиционен, силен български алкохол. След това се сервира супата. Основни данни, обикновено т.нар манга, обикновено консумирана с вино. Празникът завършва с десерт. Обикновено той е под формата на торта, напоена с много сладък сироп (баклава, тригуна, кадаиф). След вечеря българите прекарват време в кафене, където освен алкохол пият специално приготвено кафе. В специален тигел се готви със захар на слаб огън, но никога не може да се доведе до кипене. Кафето може да се пие, когато разтопената захар се появи на повърхността.

Този сайт използва бисквитки, за да предоставя услуги на най-високо ниво. Ако не сте съгласни да съхранявате бисквитки на вашето устройство, коригирайте настройките на браузъра си.
ОК